Znaczenie wsparcia Twojej strony internetowej

Infinity
Odsłony: 4467

W dzisiejszym opanowanym przez internet świecie praktycznie każdy rodzaj biznesu nie istnieje bez IT. Może być to biznes całkowicie internetowy (np. portal internetowy, aplikacja oparta o sprzedaż licencyjną, sklep internetowy), może być to biznes jedynie wspierający się internetem (zwykły sklep lub hurtownia oferująca również zamówienia i płatności online), a może być to biznes całkowicie oderwany od internetu (np. usługi budowlane), ale i w takim biznesie, w 2016-tym roku nie da się zaistnieć, ani zostać odnalezionym przez klientów bez strony www oraz reklamy w internecie. W każdym z tych przypadków, który wymaga innego poziomu zaangażowania, wiedzy, poświęconego czasu z punktu widzenia IT, pomaga Infinity Consulting. Mamy pakiety wsparcia dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Tej jednej rzeczy nie potrafi nawet Bóg: by się odstało to, co raz już się stało.
Agaton

Agaton oczywiście nie odnosił się do IT, gdyż w najśmielszych jego oczekiwaniach nie wyobraziłby sobie, że IT będzie fundamentem, o który oparty jest świat. Mimo tego, jego słowa są niezwykle trafne. To jest IT! Fakt, że coś złego się wydarzy, że coś się zepsuje - to jest pewne. Jedyne pytanie - Kiedy? Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Myślą, że skoro do tej pory nic się nie wydarzyło, to czemu miałoby się zdarzyć teraz? Nawet jeśli jakaś katastrofa, czy atak hackerski jest mało prawdopodobny to może się wydarzyć, a jak już się zdarzy to pojawia się szereg pytań: czy mamy backup? czy można przywrócić działanie strony? kogo o to zapytać? do kogo sie zwrócić? Te i inne podobne pytania padają w przypadku katastrofy, a wtedy jest już za późno. Być może można było tego uniknąć? Być może możnaby to szybko i bez dodatkowych inwestycji naprawić? Oczywiście, że tak! Potrzebne jest jednak stałe wsparcie, które dba o backup strony, dba o jej bezpieczeństwo, opiekuje się nią i zarządza serwerami na bieżąco oraz gwarantuje szybką reakcję w przypadku problemów. W przypadku braku takiej stałej obsługi, wynajęcie firmy do jednorazowej naprawy jest bardzo drogie i może się okazać droższe niż roczny albo dwuletni kontrakt na stałe wsparcie, dzięki któremu zawsze mamy się do kogo zwrócić. Nie opłaca się?

Istnieje też druga strona medalu, czyli codzienność, żmudna codzienność kiedy wszystko działa jak należy. Ile razy mieli Państwo ochotę coś zmienić na stronie, coś co Waszym zdaniem polepszyłoby jej wygląd lub przyciagnęło więcej klientów. Ile razy chcieliście dodać nową funkcjonalność ale zrezygnowaliście bo szkoda czasu na szukanie kogoś kto to zrobi, szkoda pieniędzy? Chyba poczucie bezpieczeństwa jest największym plusem wsparcia IT dla aplikacji online oraz stron internetowych. Świadomość, że co by się nie działo jest się do kogo zwrócić jest bezcenna. Świadomość, że możemy w spokoju zająć się swoim biznesem, skoncentrować na nim, a ktoś 24h na dobę czuwa nad naszym serwisem daje poczucie bezpieczeństwa i pewności.

Serwis IT dla Twojej aplikacji/strony www świadczony przez Infinity Consulting to:

Zapraszamy do kontaktu!